Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44000, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

Великопісне послання Преосвященного ВОЛОДИМИРА, єпископа Володимир-Волинського і Ковельського пастирям та пастві Володимир-Волинської єпархіїУкраїнської Православної Церкви

«Ніч минула, а день наблизився, отже відкиньмо діла темряви і зодягнімось у зброю світла» (Рим. 13,12)

Дорогі отці, брати і сестри !

 Ще не до кінця розсіявся над нами морок біди, тривоги, ненависті та братовбивства, але «Ніч минула, а день наблизився» (Рим. 13,12) – нині наступає ранок покаяння та очищення – Свята Чотиридесятниця.

Знову звертаємося ми до духовного скарбу покаяння, молитви і прощення. Знову чуємо богонатхненні і мудрі слова великопісного богослужіння, які щоразу відкривають нам тисячолітню мудрість Церкви: «Будемо постити постом приємним, угодним Господеві. Істинний піст це позбавлення зла, утримання язика, пригнічення в собі гніву, віддалення від пристрастей, злослов’я, неправди, клятвопорушення. Усього цього зубожіння є піст істинний і благоприємний».
Весна духовна прийшла до нас у важкий час – услід кривавих подій, що сколихнули нашу Батьківщину і назавжди лишилися на сторінках її історії. Саме тому у цей піст особливо змістовно звучить заклик Божий, звернений до кожного з нас – до прощення, примирення, покаяння і молитви.

Кожному християнину слід пам’ятати, що головний наш ворог – диявол, він «людиновбивець був споконвіку» (Ін.8,44). Можна звільнитися від тирана земного, що знущається з людини, робить нестерпним її життя. Проте, набагато важливіше, а відтак, і важче звільнитися від тиранії гріха і неправди, які, оселившись у серці людини отруюють її слова та вчинки і позбавляють життя вічного.

Найстрашніший диктатор – то гріх! Якщо не приборкати його – він воцариться і разом з фальшю та неправдою, підкорить собі все. Гріх спотворює особистість, руйнує державу, суспільство і сім’ю, нищить усе людське життя.

Як же воювати з цим злом? Відповідь знаходимо у Святому Письмі: «цей рід виганяється тільки молитвою і постом»(Мф. 17,21).

Дорогі отці, брати і сестри! Великий Піст, що наступає це не привід згадати старовинні традиції чи змінити дієту – це реальний шанс, для кожного з нас відвернутися від неправди, перемогти гріхи та пристрасті, змінити своє життя на краще. Засоби для цього – піст, молитва, читання Слова Божого, покаяння та Євхаристія.

Улюблені, моїм пастирським обов’язком є нагадати кожному, хто вважає себе православним християнином про обов’язковість у тій чи іншій мірі дотримуватися Святої Чотиридесятниці. Церковні канони відлучають від Церкви тих, хто не дотримується Великого Посту. 69 правило Святих Апостолів гласить: «Якщо хто, єпископ, або пресвітер, або диякон, … не постить в святу Чотиридесятницю перед Пасхою, … окрім перешкоди від немочі тілесної: нехай буде вигнаний. Якщо ж мирянин: нехай буде відлучений».

Важливо усвідомлювати також, що Великий піст не вичерпується, як часто вважають, лише обмеженням у їжі. Великий отець і вчитель Церкви святитель Іоан Златоуст попереджає: «Піст полягає не в утриманні від їжі, але у віддаленні від гріхів, отже хто обмежує піст лише утриманням від їжі, той більше за всіх ганьбить його».

Піст повинен поєднуватися з справами добра і милосердя по відношенню до ближніх, супроводжуватися примиренням з ворогами, прощенням кривдників. Саме про це каже Господь вустами пророка Ісаї: «Чому ми постимося, а Ти не бачиш? Смиряємо душі свої, а Ти не знаєш?» – Ось, ви поститеся для сварок і суперечок і для того, щоб жорстокою рукою бити інших… Ось піст, що Я обрав: зніми кайдани неправди, розв’яжи пута ярма, і пригноблених відпусти на волю, і розірви усяке ярмо; розділи з голодним хліб твій, і подорожніх бідних уведи у дім; коли побачиш нагого, вдягни його, і від єдинокровного твого не ховайся» (Іс. 58:3-4;6-7).

Вступаючи у Великий пост, за християнським звичаєм, ми просимо пробачення один в одного. Закликаю вас, дорогі у Христі отці, брати і сестри, зробити це не формально, лише за церковним чином, а щиросердечно і по совісті.

У свою чергу і я земно кланяюся кожному з вас і прошу простити мене, якщо кого образив чи засмутив, не зрозумів, або був неуважним.

Дорогі отці, брати і сестри! Вітаю вас з настанням весни духовної! «Ось тепер час сприятливий, ось тепер день спасіння» (2Кор.6,2). Скористаймося ж цим часом, щоб навести порядок у своїх душах, а через це – у сім’ях, колективах, суспільстві. Бо саме на нас, християн, покладена місія бути сіллю землі і світлом для світу (Мф.5,13).

Благословение Господне на вас, Того благодатию и человеколюбием всегда, ныне и присно и во веки веков!

+ ВОЛОДИМИР, єпископ Володимир-Волинський і Ковельський
у Володимирі-Волинському

2014 р.

 

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк