Шацьке благочиння |
|
Паломництво по Закарпаттю |

По благословенню преосвященішого Володимира єпископа Володимир-Волинського і Ковельського з 11 - 15 вересня відбулася паломницька поїздка по святим місцям Закарпаття. Паломники смт. Шацька Свято-Онуфріївського храму і с. Мельники Свято-Аннівського храму відвідали одиннадцять православних монастирів Закарпаття. Розпочалася поїздка молебнем для подорожуючих після чого прот. Петро Границький окропив паломників святою водою.
Перша свята обитель в яку приїхали паломники була Грушівська Свято – Михайлівський чоловічий монастир історичні згадки датуються 1235 -1270 рр. Паломники приклонилися до святих преподобних отців карпаторуських Іова та Олексія. Біля святих мощей протоієрей Петро Границький та ієрей Володимир Гичка відслужили молебні.
Під час паломницької подорожі паломники відслужили дві Божественних Літургії, одну з них у Вознесенському жіночому монастирі с. Чумалево , який був заснований у 1925 і з того часу не закривався. Відвідали рідне село отця Володимира с. Сокирниця і зайшли в приходський храм. Побували на мінеральному джерелі «Шаянські води».
Побували в Мукачівському замку, який знаходиться на горі вулканічного походження висотою 68м., найстаріший верхній замок 14 – 16 ст. Відвідали монастирські звіринці де бачили безліч звірів і птахів. Серед них павлини, страуси, лебеді, голуби і пра- пра-пра ослик, по переданню на ньому Господь наш Ісус Христос в’їхав у Єрусалим. На спині ослика росте шерсть, не вистрижена, а природно хрестообразно. На закінчення паломницької поїздки відвідали один з найпрекрасніших монастирів Закарпаття м. Сваляви.
Повернувшись у Шацьк о 4 год. ранку молитовний дух ще не згас, священики і паломники відслужили подячний молебень у Свято-Онуфрієвському храмі.
Ієрей Володимир Гичка.
|