Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
 44311, Волинська обл.,

Любомльський р-н.,
с. Столинські Смоляри,  тел. 35-5-97,

Шацьке благочиння

с. Столинські Смоляри

Свято-Володимирівська церква

 

фото галерея

Історія села Столинські Смоляри сягає у кінець 18 початок 19 століття.

Є дві версії заснування села:

1) Село заснували лісоруби з Смоленська, які з’явились у лісах на кінці 18 ст. Рубали ліс і переправляли його у Росію, зокрема для будівництва суден.

2) Село було засноване польським паном з міста Столинь. У цих місцях пан заснував поселення у якому добували смолу. Тому і назва Столинські Смоляри.

У 1913 році у селі з’явилась перша школа. Це були початкові  класи, які були розкидані по хатах. А у 1933 році була збудована школа, яка функціонує і досі. Зі слів людей с. Столинські Смоляри у роки Великої Вітчизняної війни, село майже оминуло лихо воєнних дій. Сюди рідко заїжджали і німці, і радянські війська. Люди до війни жили переважно по хуторах, бо тут була болотиста місцевість, і до початку 70 років XX століття місцями були непрохідні болота. На початку 70-х р. було проведено радіо, електрику і зроблено меліорацію навколишнього середовища.

Село знаходиться на місцевості, де бере початок річка Прип’ять, місцевість багата на дичину, гриби і ягоди.

У 1992 році на пожертви прихожан і з допомогою КСП « Батьківщина» почали будівництво храму. В 1994 році будівництво було завершено і відбулось освячення храму на чолі з митрополитом ( на той час архієпископом ) Ніфонтом Волинським і Луцьким.

Першим настоятелем храму був ієрей Валентин Чичков, який служив тут з 1994 по 1996рік. З 1996р. по сьогоднішній день настоятель храму ієрей Василій Лорентович. Свято-Володимирська парафія нараховує 670 прихожан. В 2003р. в зв’язку з аварійним станом купола храму, розпочато ремонт, і в 2004р. Були поставлені опорні колони всередині храму, а знадвору скріплено залізними стяжками. В 2005р. був завершений ремонт храму. З 2006 по 2008р. проводиться розпис храму на пожертви прихожан.

Недільна школа існувала по 2003р.,але після того, як розпочався ремонт храму, вона не функціонує. З початком навчального 2008р. недільна школа відновить свою діяльність.

За 12 років служіння ієрея Василія були проведені паломницькі поїздки до Почаєва, Зимно, Вол. Волинськ, Низкиничі, Київ. У храмі перебувала ікона «Призри на смирение» у 2002р.; мощі священномученика Фадея 2008р.

 

Список священиків Свято-Володимирівського храму

с.Столинські Смоляри:

1994-1996рр. ієрей Валентин Чичков

1996 по т.ч. ієрей Василій Лорентович

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк