Шацьке благочиння |
|
На кордоні православ’я |

12 вересня відзначали день пам’яті перенесення мощей благовірного князя Олександра Невського в схимі Олексія. Цей великий князь був хранителем православної віри на землях Руських, устоявши на кордоні держави і віри. Своїм життям і прикладом великої любові до свого народу славився князь в ті тяжкі часи для Русі.
В невеликому селі Забужжя Любомльського району Шацького благочиння будується храм на честь благовірного князя Олександра Невського. Хоча в селі вже є храм на честь Різдва Богородиці, але він знаходиться на кладовищі, яке розташоване в стороні від села. Ознайомившись з історією села ми дізнаємось, що будівництво храму в селі планувалось неодноразово. Вперше це було в 1906 році., але тоді ці плани не здійснились.
Цього року свято зустріли в Богородичному храмі. На Богослужіння прибули священики Шацької і Любомльської округи. Літургію очолив прот. Василій. Проповідь виголосив прот. Микола Пекарський. Молебень відбувся на вулиці біля храму, після якого прот. Василій привітав прихожан зі святом. Побажав, щоб у наступному році престольне свято вже зустрічали в новому храмі.
Прот. Олександр Кликоцюк
|