Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44000, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

Коляд, коляд, коляда

 

Три веселі зимові празники: Різдво Христове, Василя Великого та Богоявлення завітали в кожну оселю наших людей. Запаморочили голову ароматом солодкої куті, засіяли хати зерном -- на щастя, на здоров’я, на Новий рік, покропили всіх святою хрещенською водичкою. А яке святкування без величальної пісні? Як тільки на весь православний світ над вертепом звізда ясна засіяла, сколихнула усіх звістка про нову радість, що настала! Небо і земля восторжествували, люди разом з ангелами заспівали: «Радуйся, земле, Син Божий народився!».

У Шацькому районі не стихали колядки в дні величних свят ні в хатах, ні в дворах, ні на майданах, ні на радіо та телеекранах. А 14 січня, на Василя, зійшлися всі колядники і щедрувальники до районного Будинку культури, щоб разом прославити народження Богонемовляти. Учасників більше як 30-ти колективів, серед яких церковні хори Шацького благочиння та фольклорні колективи клубних закладів Шацького району, на відкритті районного фестивалю «Три празники в гості!» вітали Людмила Єрофєєва, заступник голови Шацької районної ради, та отець Микола Вихор, благочинний Шацької округи. Лише деякі пісні повторювалися, інші вражали неповторністю і самобутністю, автентичністю текстів і мелодій, а найпопулярнішою виявилася колядка «Свята Варвара церкву будувала». Колядували з музичним супроводом і без, виконували старовинні твори і в сучасній інтерпретації. Піснеспівами і колядками підкреслили велич християнської події церковні хори; тріо у складі хористів Миколи Жука, Валентини Васик і регента храму Різдва Богородиці смт Шацьк Оксани Демедюк; сімейного дуету у складі отця Олександра, настоятеля Свято-Миколаївського храму с. Пульмо, та матушки Олександри. Різдвяний вертеп з відтворенням подій більш як двотисячолітньої давності представили глядачам маленькі світязяни і хористи Світязького Петро-Павлівського храму. Те, як століття тому українські селяни готувалися до багатої вечері, як зустрічали колядників, показали аматори сцени з Будинку культури с. Піща. А посівальники з с. Мельники засіяли всю велику залу Будинку культури, аби на кожного присутнього в ній впали зерна – уособлення багатства й добробуту.

Протягом трьох годин не стихали в Будинку культури мелодії колядок і щедрівок. Сільські аматори сцени дивували старовинним вбранням, колоритними вишиванками і хустинами, кожухами, яскравими новорічно-різдвяними атрибутами. Щиро славословили Христа дитячі колективи з сіл Самійличі, Положево, Піща, Ростань. До речі, ростанські колядники, серед яких були і найстарші в районі співаки – учасники місцевого ансамблю «Золота осінь», завершили своїм виступом величне фестивальне дійство. А Віра Лончук, керівник колективу, ще й прочитала власний вірш, побажавши всім гарно зустріти прийдешні свята.

У фойє Будинку культури діяла виставка на новорічно-різдвяну тематику, де були представлені символи Святвечора -- дідухи, вироби з бісеру, старовинне вбрання і вишиті рушники, композиції з повітряних кульок і паперу (оригамі) тощо. За активну участь у фестивалі всім творчим колективам було оголошено подяки.

Фотогалерея:

 

Відео-файли

 

 

 

Мирослава ЦЮП’ЯХ

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк