Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44000, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

РРіздвяне послання архієпископа Володимир-Волинського і Ковельського Володимирабоголюбивим пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви

 «Дорогі отці, брати і сестри! Христос рождається !

У святі та спасительні Різдвяні дні звертаю до кожного з вас слова древнього християнського вітання: Христос посеред нас! І є і буде! Багато років тому, у ту вікопомну ніч від ангельського благовістя людство дізналося про пришестя Бога на землю. Він увійшов у нашу історію, щоб назавжди залишитися в ній, прийшов до людей, щоб завжди бути з нами.
Народившись від Діви в убогій віфлеємській стайні, Великий Бог пришов на землю, прийнявши образ раба, щоб спасти людей – все людство і кожну людину особисто. Перетерпівши страсті, Син Божий помер на хресті, воскрес у третій день, чим переміг і зруйнував пекло, тління та смерть. Відтак, навіть і опісля Христос не віддалився від нас – Він вознісся на небо “не розлучаючись, але невідступно перебуваючи ”. І нині Він щоразу перебуває там, де двоє чи троє зібрані в Його Ім’я (Мф.18, 20). Саме тому ми стверджуємо що Христос посеред нас – і відповідаємо: і є і буде!

Від Різдвяної ночі людство назавжди з’єдналося з Богом, породнилося з Ним, адже у Христі наша людська природа незлитно, нероздільно, незмінно і нерозлучно поєднана з Божеством.

Свято Різдва – світле та радісне. Нажаль обставини, що склалися нині навколо нас наче забирають ту радість. Проте, вдивімося в обставини Різдва Христового і побачимо його тихе світло і втіху.

Христос народився в окупованій римлянами Іудеї, Його Пречиста Мати разом з праведним Йосифом мусили долати чималий і складний шлях, виконуючи наказ імператора. Відразу по Різдві Свята родина стала біженцями, рятуючи життя Богонемовляти.

І нині “Плач і ридання та голосіння велике” – лунає над Україною плач Рахілі (Мф. 2,18). Втім, “мир на землі і в людях благовоління”, проголошені ангелами, – там в бідноті віфлеємських ясел лежить Христос! Саме Він – є “мир наш”(Єф. 2:14). Саме в Нього і в Ньому джерело життя миру і правди. Відтак, відкиньмо всі страхи та сумніви і, припадаючи в молитві до ясел Богонемовляти, самі себе і один одного і все життя наше Христу Богові віддаймо!

У дні Рідзва Христового по-особливому пророчо і втішно звучать для нас слова Псалмоспівця: “Господь сил з нами, Бог Якова, захисник наш. Прийдіть погляньте на діла Божі, які зруйнування вчинив Він на землі. Він спинив війни до країв землі, поламав лука, побив меча і колісниці попалив вогнем. Вгамуйтеся і пізнайте, що Я – Бог, піднесуся між народами і прославлюся на землі. Господь сил з нами, Захисник наш – Бог Яковів”. (Пс.45)

Улюблені мої земляки!Закликаю усіх вас, у дні свят, як і щодня не послаблювати молитву за нашу Батьківщину–Україну. Пам’ятаймо також, що навіть в хвилини тяжких випробувань, ми не повинні забувати своє християнське покликання – бути сіллю землі, любов’ю та добрими справами являти оточуючим, що ми є учнями Христовими.

Дорогі, отці брати і сестри!У ці святочні дні щиросердечно вітаю вас, ваших рідних і близьких з Різдвом Христовим та Новим роком!

Нехай лагідний погляд Богонемовляти-Христа, Його Божественна милість, по молитвах Пречистої Діви Марії, завжди зігрівають ваші християнські душі, наповнюючи серця миром, радістю та любов’ю!

Від душі зичу вам у Новому році мирного і благоденственного неба, міцного здоров’я та усіляких духовних благ!

+ ВОЛОДИМИР, архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський

Різдво Христове 2015 р.
у граді Володимирі-Волинському

 

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк