Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44012, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

Архієрейське богослужіння в Шацьку

 

З нагоди 25-річниці відновлення храму і парафіяльного життя у селищі Шацьк, було звершено Божественну Літургію, котру очолив архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир. Йому співслужили, благочинний шацького округу протоієрей Микола Вихор і місцеве духовенство. Під час літургії, була звершена дияконська хіротонія. В архіпастирському слові владика привітав настоятеля і прихожан із цією знаменною подією. На святковій Літургії молилася і місцева влада.

Було непросто молодому священику 25 років тому очолити новоутворену парафію і реставрувати занедбаний храм. За спогадами отця благочинного тоді радості було дуже багато, адже вершилося Боже діло. Бог прикликав небайдужих і віруючих, котрі стали вірними помічниками священика у цій благій справі, але особливою помічницею стала його матушка Марія, котра віддала себе всеціло теж служінню церкви та Богу, і сьогодні вона лишається невтомною помічницею для свого батюшки. Син Олександр теж пішов по стопах свого батька, закінчивши духовну семінарію і академію у місті Києві. Храм Різдва Пресвятої Богородиці сьогодні є окрасою селища, у котрому завжди звершується постійно служба Божа. Священики Шацького округу щиро вітають отця благочинного із цією подією, щоб мали можливість служити до останнього подиху і ваш храм ніколи не знав більше закриття і запустіння, а стояв до другого пришестя Христового!

 

Прот. Олександр Черевко

 

 

Історична довідка селища Шацьк і храму Різдва Богородиці:

Перша документальна згадка про село Шацьк датується 1410 роком, коли Владислав Ягайло, король польський, відсвяткувавши свято Різдва Христового, поїхав у Любохини, Тур, Щацьк і Ратно на полювання для заготівлі м'яса диких звірів військам напередодні битви з Тевтонським орденом під Грюнвальдом.

Старожили смт. Шацьк записали з розповіді своїх батьків, що першу церкву було спалено татарами. Новий храм було закладено на Онуфрія у 1520 році і було закінчено через 5 років. На святий празник Пречистої Богоматері звели над куполом хрест. Церква була дерев'яна і побудована в центрі села в урочищі «Нагури».

В період козацького повстання і війни з Польщею у 1648-1654 рр. її спалили поляки. Жителі села розпочали будівництво нової церкви. На фундаменті попередньої церкви були покладені пляшки з прізвищами людей, які зводили храм і прохання молитись за них. (Запис 1955 року).

Згідно клірової відомості за 1796 рік церква Різдва Богородиці в с. Шацьк була дерев'яна і до священнослужіння здатна. Село Шацьк тоді нараховувало 150 дворів і 644 парафіян. До церкви були приписані села: Мельники на 30 дворів і 200 жителів, с. Кропивники на 8 дворів і 61 жителя, с. Вілиця на 6 дворів і 21 жителя.

 

Хор Різдво-Богородицької церкви. с. Шацьк. 1920-ті рр.

 

Настоятель Різдво-Богородицької церкви і регент хору (справа). смт. Шацьк. 1950-ті рр.

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк