Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44000, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

Свято Казанської в с. Піща

 

Свято Казанської ікони Божої Матері відзначили в с. Піща Шацького району. Вже вкотре збираються в древній храм, який величаво красується на березі озера, не тільки прихожани храму, а й паломники, гості і священики для спільної молитви перед святою іконою.

На Богослужіння прибули також священики з сусідньої Білорусії. Очолив Літургію прот. Анатолій настоятель храму великомучениці Параскеви с. Оріхово, Білорусія. По закінченню якої відбувся хресний хід з молебнем і многоліттям. Після чого прот. Анатолій привітав всіх зі святом, дякуючи прот. Іоанну, настоятелю Казанського храму, за запрошення на свято.

Фотогалерея:

 

Прес-служба Шацького благочиння

Коротка історія храму:

Першу згадку про церкву ми знаходимо в журналі «Клировые ведомости церкви Владимир-Волынского уезда за 1796г.». В ньому сказано, що в селі Піща церква Симеонова, дерев’яна, придатна до священослужіння. В селі налічується 70 дворів, жителів 479, священик Іосиф Олександрович Івашкевич – 36 літ, грамоту знає (освячен 1787р.), матушка Феодосія Семенівна Івашкевич – 28 літ, син Онуфрій – 6 літ, дочка Марія – 4 літ. До церкви належало землі орної на дві зміни на 20 днів сінокоса на 33 косаря.

Друга згадка про храм відноситься до 1801р. також згадуються священики, які служили у той час – це отець Голенда і отець Шумський. Про роки їх служіння невідомі, тому що деякі архівні документи згоріли при пожарі в 50-х роках XX століття. Церкву перебудували в 1912р. В роки першої світової війни, коли наступали німецькі війська, то багато населення евакуювали в глиб країни, а частина перебрались в Острів’я. Дзвони були зняті з храму і затоплені в Піщанському озері. Після війни, повернувшись додому, селяни віднайшли дзвони і встановили їх на свої місця. Храм навіть під час революції не закривався і починаючи з 1918р. до 1943 в ньому служив священик Михаїл Максимович. Сім’я його складалася з п’яти осіб: батюшка, матушка Антоніна, дві дочки і син Віталій ( на сьогоднішній день син о. Михаїла Максимовича, о. Віталій Максимович, служить у Польщі м. Краків у православному храмі). Під час війни о. Михаїла з матушкою забрали 5 невідомих людей і вбили, місце поховання невідоме. Після смерті о. Михаїла в храмі служив о. Іоанн Гацкевич ( 1944р.-1965р.)

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк