Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44000, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

Зустріч за круглим столом

 

10 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права в ростанській ЗОШ І-ІІІ ст.. відбувся круглий стіл на тему: «Дитина як суб’єкт суспільних відносин. Особливості правового захисту неповнолітніх громадян в нашій країні»

За круглим столом зібрались учні 8-10 класів, директор школи – Семенюк Алла Миколаївна, заступник директора по виховній роботі і вчитель правознавства – Лончук Лариса Степанівна. На прохання долучитись до участі в заході відгукнулись: начальник служби у справах дітей – Єрофєєва Людмила Степанівна, методист РМК – Моніч Олена Миколаївна, старший інспектор поліції – Дзядук Геннадій Адамович, настоятель Георгіївського храму с. Ростань – протоієрей Олександр Кликоцюк.

Зі вступним словом до присутніх звернулася Лончук Л. С. Переглядаючи презентацію : «Всі діти мають право…» Лариса Степанівна окреслила основні ключові питання, які будуть обговорюватися у ході заходу, що безперечно були зорієнтовані на формування правової свідомості і правової культури учнів.

На основні нормативні документи, що гарантують права дітей в нашій державі, звернула увагу присутніх Єрофєєва Л. С. Вона розповіла про основні завдання служби у справах дітей. Вказала на проблему насилля, що гостро постала в сучасній сім’ї, школі і соціумі. Окреслила можливі шляхи вирішення і запобігання цій проблемі.

Важливість функціональності освітніх закладів (в тому числі практичних психологів) в забезпеченні правового поля учасників навчально-виховного процесу проаналізувала Моніч О. М. Вона розповіла про труднощі і конфлікти, що найчастіше виникають між учнями, між учнями і вчителями також учнями і батьками. Зазначила як правильно їх уникати і долити ці труднощі усім разом. Олена Миколаївна звернула увагу, що слід обов’язково враховувати вікові особливості дітей, їх психічний стан, що безперечно впливає на їх поведінку, дії та вчинки.

Про роль відведену поліції в забезпеченні і реалізації громадянам України (учням) своїх основних прав і свободу, розказував Дзядук Г. А. . Він акцентував свою увагу на тому, яке місце відведено захисту прав дітей, які механізми цього захисту передбаченні в новому законі «Про поліцію». «Дуже важливим є те – сказав Геннадій Адамович – що тепер працівники поліції будуть більше діяти на профілактику, упередження протиправних дій, тим самим орієнтуватися на запобігання злочину, що звичайно краще аніж боротися з його наслідками.»

В ході круглого столу учні задавали питання, просили допомоги і консультації у вирішенні проблемних ситуацій. Були також запитання із скриньки, на випадок якщо хтось хотів залишитись анонімним.

Ніби підсумовуючи все почуте, до присутніх звернувся священик Олександр. Він відмітив роль Церкви у формуванні законопослушної цілісної особистості, і як на це впливають християнські цінності такі як: добро, милосердя, послух, співчуття, любов до Бога і ближнього. Чим більше людина духовна, тим ймовірніше, що вона розвиватиметься як добропорядна особистість, що не тільки має право, а ще і дотримується обов’язків, які вимагає від нас Закон України і Закон Божий.

На закінчення учасники круглого столу заповнили анкету: «Моє життя в сім’ї та школі», тим самим отримали можливість, залишаючись невідомими, правдиво відобразити картину сьогоденної реальності.

Також почули мудрі настанови і побажання від усі запрошених. Ця зустріч для дітей учасників круглого столу не тільки можливість отримати необхідну інформацію, пораду, а ще і шанс бути почутими, що дуже важливо для кожного.

Фотогалерея:

 

Матеріал підготували учениці 9-го класу: Кликоцюк Іванна – голова комісії дисципліни і порядку; Мегель Сніжана – Голова Учнівської Ради; Фоторепортаж: Кликоцюк Іванна

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк