17 грудня вшановується пам'ять святої великомучениці Варвари. Своє престольне свято відзначили прихожани Варваринського храму села Острів’я Шацького району. В невеликий древній храм зібрались священнослужителі Шацького округу з благочинним прот. Миколою Вихором, який і очолив Літургію.
Проповідь виголосив гість з сусідньої Білорусії ієрей Микола.
Хресний хід з молебнем був продовженням богослужіння, після якого благочинний привітав всіх гостей і паломників зі святом і розповів про великий подвиг святої великомучениці Варвари, яка прийняла мученицьку смерть від рук власного батька за віру християнську.
Прихожани Варваринського храму приготували трапезу для паломників, щоб останні могли підкріпити свої тілесні сили, вирушаючи з храму додому.
Легенда про будівництво Варваринського храму:
Це було майже 1000 років тому. По окрузі пронеслася чутка, що великий князь Володимир віддав наказ церкви будувати в добрих місцях, ворогам не доступних, з доброго дерева. А згодом гонець приніс цей наказ.
Зійшлись чоловіки на раду, де лісу на церкву брати. На північному березі озера, який Махом називали, ріс могутній сосновий і дубовий бір. Тож вирішили стрижень із найбільших сосен на церкву використати.
Думали-гадали, де ж має стояти церква, щоб видно було, щоб дзвін чути було на всю округу. Вирішили здатись на волю Божу. Помолились і пустили на воду могутнього дуба, де дуб пристане там і церква стояти має. Незабаром пристав дуб до берега. На тому місці і церкву побудували.