Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44000, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

Древній храм зустрів владику

 

На першому тижні Великого посту у суботу, відбулась сповідь духовенства Шацького благочиння. Помолитись за Божественною Літургією до древнього храму Казанської ікони Божої Матері с. Піща, якому в цьому році виповнюється 215р., прибув владика Володимир архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський.

На березі мальовничого озера височіє, поблискуючи куполами, величний храм, який вже третє століття є прикрасою села Піща Шацького району. Саме в цьому намоленому віками храмі зібралось духовенство Шацького благочиння на чолі з владикою для звершення Літургії. По закінчені якої єпископ Володимир привітав духовенство і мирян з духовним очищенням і причастям Христових Таїн. У проповіді владика зазначив про важливість посту у житті християнина і побажав в доброму здоров’ї дочекатись Воскресіння Христового і миру в нашій державі Україні.

Фотогалерея:

 

Прес-служба Шацького благочиння, Фоторепортаж: Олександр Вихор

Коротка історія храму:

Першу згадку про церкву ми знаходимо в журналі «Клировые ведомости церкви Владимир-Волынского уезда за 1796г.». В ньому сказано, що в селі Піща церква Симеонова, дерев’яна, придатна до священослужіння. В селі налічується 70 дворів, жителів 479, священик Іосиф Олександрович Івашкевич – 36 літ, грамоту знає (освячен 1787р.), матушка Феодосія Семенівна Івашкевич – 28 літ, син Онуфрій – 6 літ, дочка Марія – 4 літ. До церкви належало землі орної на дві зміни на 20 днів сінокоса на 33 косаря.

Друга згадка про храм відноситься до 1801р. також згадуються священики, які служили у той час – це отець Голенда і отець Шумський. Про роки їх служіння невідомі, тому що деякі архівні документи згоріли при пожарі в 50-х роках XX століття. Церкву перебудували в 1912р. В роки першої світової війни, коли наступали німецькі війська, то багато населення евакуювали в глиб країни, а частина перебрались в Острів’я. Дзвони були зняті з храму і затоплені в Піщанському озері. Після війни, повернувшись додому, селяни віднайшли дзвони і встановили їх на свої місця. Храм навіть під час революції не закривався і починаючи з 1918р. до 1943 в ньому служив священик Михаїл Максимович. Сім’я його складалася з п’яти осіб: батюшка, матушка Антоніна, дві дочки і син Віталій ( на сьогоднішній день син о. Михаїла Максимовича, о. Віталій Максимович, служить у Польщі м. Краків у православному храмі). Під час війни о. Михаїла з матушкою забрали 5 невідомих людей і вбили, місце поховання невідоме. Після смерті о. Михаїла в храмі служив о. Іоанн Гацкевич ( 1944р.-1965р.)

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк