Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44000, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

Молитва за убієнних і голуби миру

 

Герої не вмирають. В річницю пам’яті кривавих подій на Майдані це підтвердили тисячі заходів в Україні і світі: мітинги, віче, зустрічі, поминальні молебні. У ці дні до героїв Небесної сотні, що поплатилися власним життям, відстоюючи ідеали революції Гідності, йшли родичі, друзі, побратими. Несли квіти, лампади, запалювали свічки, пробуджували в свідомості спомини про волелюбних і нескорених. І молилися.

20 лютого в Свято-Миколаївському храмі с. Пульмо ніде було голці впасти. Хоч і будній день, проте на службу в обідню пору прийшло немало прихожан: дорослих, дітей, представників місцевого активу на чолі з сільським головою Федором Гловацьким. Церковну тишу і ледь вловиме потріскування свічок порушував лише голос отця Олександра Черевка, настоятеля храму, який зачитував імена героїв Небесної сотні. Прихожани разом із священиком возносили заупокійні молитви до Бога стоячи на колінах, дехто не приховував сліз. Після спільної молитви всі віряни з благословення батюшки скуштували ритуальну страву -- коливо.

-- На тілі України досі кровоточать рани Майдану. Більше того, на нашу землю прийшла війна, в якій гинуть найкращі сини України. В цей страшний для держави час Українська Православна Церква молиться за мир, за українських воїнів, незалежно від їхнього віросповідання, а також благословляє ставати зі зброєю на захист Вітчизни. Бо, як сказав Спаситель, немає більшої любові від тієї, як хто душу покладе за друзів своїх, -- словами проповіді отець Олександр благословив прихожан молитися і дотримуватися посту у час Великої Чотиридесятниці, аби спільними зусиллями подолати ворога.

Разом із жителями Пульма молилися в храмі за душі вбитих на Майдані і на війні Ольга Сахарук, керуюча справами Шацької районної ради, та Олена Моніч, методист відділу освіти. До речі, Ольга Петрівна була активним учасником Євромайдану, організатором поїздок із Шацька до Києва, ініціатором збору допомоги майданівцям і сім’ям постраждалих. Вона знає все про життя Майдану, бо стала свідком того, як пробуджувалася національна свідомість українців і народжувалося нове суспільство. Гостей із Шацька настоятель храму благословив чудовими подарунками: іконами святого Миколая Чудотворця.

Просто у храмі дівчатка-школярки із ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо під керівництвом заступника директора з виховної роботи Оксани Занюк декламували поезії про героїв Майдану, живих і полеглих, про біль матерів, сини яких пожертвували власним життям заради ідеалів революції Гідності.

А на церковному подвір’ї на вірян чекав сюрприз. Отець Олександр вклав у руки прихожан птахів миру -- голубів. Жодний випущений людьми птах не полетів у небесну вись поодиноко – всі здійнялися дружньою єдиною зграйкою і полинули … на схід. Понесли молитву туди, де точаться бої, де гинуть люди і руйнуються вибухами міста і села.

P.S. На початку Великого посту Предстоятель Української Православної Церкви блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій благословив вірян на посильний подвиг задля збереження миру в Україні: кожної п’ятниці протягом усього посту до заходу сонця вживати тільки хліб і воду і читати дванадцять молитов «Отче наш» і стільки ж «Богородице Діво, радуйся» із земними поклонами.

Фотогалерея:

 

Мирослава Цюп’ях

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк