Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44000, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

Пасхальне послання єпископа Володимир-Волинського і Ковельського ВОЛОДИМИРА всечесним пастирям, преподобному чернецтву і боголюбивій пастві Володимир-Волинської єпархії Української Православної Церкви


Дорогі отці, брати і сестри!

 Від сповненого радістю серця звертаю до вас життєстверджуючі та світлоносні слова пасхального вітання: Христос Воскрес!

Цей день, що його сотворив Господь знову даний нам. Серед розбрату і скорбот, що спіткали нас, коли перед нашим українським народом наче розгорнутий сувій, що його бачив пророк Єзекіїль “і написано на ньому: "плач, і стогін, і горе"(Єзек. 2,10). Проте, серед цього плачу, стогону і горя нам дарована втіха: “Пасха священная нам днесь даровася, Пасха нова святая, Пасха таінственная”.
У цій пасхальній таємничості ми ніби чуємо голос Воскреслого Христа, звернений колись до Еммауських подорожніх, а тепер до кожного віруючого серця: “чим ви засмучені?” (Лк. 24,17).

Усе проходить і це пройде. Минають часи, зникають царства і цивілізації, падають імператори і тирани, та лише слова Христові непреложні і вічні: “Я переміг світ” (Ін. 16,33). Ця Христова перемога подарована нам, Його учням і послідовникам, адже “ця перемога, що перемогла світ, – віра наша” (1Ін.5,4).

Свята Пасха ніби підносить нас над буденністю життєвих проблем і марністю скороминущості. Вона вивищує наш розум і серце від речей швидкоплинних до реалій онтологічного буття.

“Смерті празднуем умервщление, адово разрушение, інаго жития вечнаго начало” – співаємо ми нині.

Що нам життєві негаразди і матеріальні труднощі, коли ми “празднуем умервщление” самої cмерті? Що нам геополітика і військова агресія, коли переможене і зруйноване саме пекло? Що нам реформи та зміни, коли почалося вже життя інше і вічне?

Про це ж говорить нам великий Златоуст, у найкращій пасхальній проповіді усіх часів:

“Нехай ніхто не нарікає на вбогість, бо царювання вселюдне настало. Нехай ніхто не засмучується гріхами, бо прощення з гробу всім засіяло. Нехай ніхто не боїться смерті, бо смерть Спасителя нас визволила”.

Пасха – запорука нашої віри, завдаток Царства і життя даний нам. У Своєму воскресінні Христос переміг смерть – знівелював, знешкодив, скасував її. Проте, це не лише історичний факт чи філософська концепція, це – об’єктивна реальність доступна нам. Господь і Спаситель зробив кожного з нас співучасником цієї перемоги. “Хто їсть Мою Плоть, – каже Христос, – і п’є Мою Кров, має життя вічне, і Я воскрешу його в останній день (Ін.6,54)”. Божественна Євхаристія робить християнина сопричасником Христового Воскресіння, а відтак – наслідником життя вічного.

Дорогі отці, брати і сестри! Прийміть щирі вітання зі святом свят – Пасхою Господньою, Славним Воскресіння з мертвих Господа, Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа!

Зичу вам, здоров’я, радості, миру і любові! Нехай духовне піднесення Великого посту та пасхальна радість не лишають нас протягом усього нашого християнського життя!

Благодать Воскреслого Христа Життєдавця нехай буде з усіма вами!

Воістину Воскрес Христос!

+ Володимир, Єпископ Володимир-Волинський і Ковельський

Пасха, 2014р. у Володимирі-Волинському

 

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк