Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44000, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

70 РОКІВ ТОМУ ВОНИ ВИЗВОЛЯЛИ НАШ РАЙОН

 

21 липня 2014 року біля Обеліска Слави в районному центрі Шацьк відбувся мітинг-реквієм, присвячений 70-ій річниці визволення Волинської області та Шацького району від німецько-фашистських загарбників. Участь взяли представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, політичних і громадських об’єднань, керівники установ, організацій району, жителі селища, ветерани війни та ЗМІ.

З промовою виступив голова райдержадміністрації Олександр Кусько: «З червня 1941 по липень 1944 років волинська земля була охоплена однією з найбільших війн світової історії. Лилася кров, фашистські поневолювачі плюндрували наші святині, нищили міста і села. З кожним днем усе менше серед нас тих, хто стояв обличчям до ворога. Згадаймо усіх, чиє життя забрала війна», - хвилиною мовчання присутні вшанувати пам’ять тих, хто загинув у воєнні роки.

До слова запрошувались голова районної ради Сергій Віннічук та голова районної громадської організації ветеранів війни Адам Дударчук. Вони згадали, яку велику втрату принесла для України ця війна. Вчитель історії ЗОШ І-ІІ ст. селища Шацьк Володимир Носуліч провів екскурс у минуле, ще раз нагадуючи про воєнне лихоліття під час визволення району. Голова районної громадської організації «Сучасний формат молоді Шацька» Надія Приймук звернулася до ветеранів, які хоробро захищали рідний край, та показали гідний приклад для наслідування.

Очільники влади подякували ветеранам: «Наш святий обов’язок – не забувати про полеглих на полях війни та піклуватися про вас, живих. Низький уклін вам, ви пройшли полями битв, кували перемогу у тилу та захищали наш рідний край на партизанських стежках». Усі присутні поклали квіти до підніжжя Обеліска Слави.

Святкування для ветеранів продовжилося в селі Пульмо, де вони також взяли участь у мітингу. Ветерани відвідали місцеве кладовище і вшанували пам'ять своїх побратимів покладанням квітів. Патріотичні пісні для них виконував народний аматорський ансамбль "Молодички" Шацького МБК, а на завершення було організовано святковий обід.

20 липня у всіх храмах району священики відслужили поминальні панахиди за загиблими в роки війни.

Фотогалерея:

 

Прес-служба райдержадміністрації

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк