Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44012, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

Древній Шацьк зустрів престольне свято.(+звуковий файл)

 

Ще не затих відгомін святкування 600 річчя селища Шацьк, яке проходило 5 вересня цього року, як знову завітало свято в це древнє поселення.

21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці, перше з дванадесятих свят, яке відкриває церковне новоліття. Престольне свято в Шацьку у цей день збирає багато прихожан, паломників і гостей для молитви в храмі на честь Різдва Богородиці.

Так і в цьому році храм був переповнений вірянами, які зібрались, щоб молитовно вшанувати Пречисту Діву. Божественну літургію відслужив настоятель храму протоієрей Микола Вихор, благочинний Щацької округи. На свято були запрошені священики з окружних сіл, які прибули на молитву і також хресною ходою з молебнем вшанували Різдво Богородиці. Слово проповіді виголосив прот. Олександр Черевко, розповівши про материнську любов, яку проявляє Пречиста Матір до нас.

 

На закінчення свята благочинний прот. Микола Вихор привітав всіх з престольним святом, запросивши паломників підкріпити свої фізичні сили за трапезою, яку приготували для них прихожани храму Різдва Богородиці.

 

Ієрей Олександр Кликоцюк

 

 

Історична довідка селища Шацьк і храму Різдва Богородиці:

Перша документальна згадка про село Шацьк датується 1410 роком, коли Владислав Ягайло, король польський, відсвяткувавши свято Різдва Христового, поїхав у Любохини, Тур, Щацьк і Ратно на полювання для заготівлі м'яса диких звірів військам напередодні битви з Тевтонським орденом під Грюнвальдом.

Старожили смт. Шацьк записали з розповіді своїх батьків, що першу церкву було спалено татарами. Новий храм було закладено на Онуфрія у 1520 році і було закінчено через 5 років. На святий празник Пречистої Богоматері звели над куполом хрест. Церква була дерев'яна і побудована в центрі села в урочищі «Нагури».

В період козацького повстання і війни з Польщею у 1648-1654 рр. її спалили поляки. Жителі села розпочали будівництво нової церкви. На фундаменті попередньої церкви були покладені пляшки з прізвищами людей, які зводили храм і прохання молитись за них. (Запис 1955 року).

Згідно клірової відомості за 1796 рік церква Різдва Богородиці в с. Шацьк була дерев'яна і до священнослужіння здатна. Село Шацьк тоді нараховувало 150 дворів і 644 парафіян. До церкви були приписані села: Мельники на 30 дворів і 200 жителів, с. Кропивники на 8 дворів і 61 жителя, с. Вілиця на 6 дворів і 21 жителя.

 

Хор Різдво-Богородицької церкви. с. Шацьк. 1920-ті рр.

 

Настоятель Різдво-Богородицької церкви і регент хору (справа). смт. Шацьк. 1950-ті рр.

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк