Шацьке благочиння |
180 років храму |

В день свята Різдва Богородиці, 21 вересня, шачани поспішали на богослужіння. В цей день виповнилось 180 років Різдво-Богородичному храму смт. Шацьк і 25 років від дня реставрації і відновлення богослужінь, після довгих років закриття і сплюндрування під час атеїстичної влади.
Храм був переповнений прихожанами і паломниками, які прийшли в древню святиню вознести свої молитви до Пречистої Діви Марії. На богослужіння також прибули священики Шацького та Старовижівського благочиння. Літургію очолив архімандрит Варлаам Озімук намісник Кирилівського монастиря м. Києва, який народився і виріс в с. Смоляри Світязькі, був свідком і учасником відновлення храму Різдва Богородиці смт. Шацьк.
По закінченні богослужіння відбувся хресний хід навколо храму з молебними піснеспівами. Після чого Архімандрит Варлаам привітав всіх з святом, по особливому привітання звучали в адресу настоятеля храму прот. Миколи Вихора, який з самого початку відновлення храму несе свій пастирський труд у цьому древньому храмі. В свою чергу благочинний подякував за привітання ознайомив коротко з історією смт. Шацьк і храмів, які у свій час були духовною окрасою селища. Також теплі слова подяки звучали всім прихожанам хто за ці роки вносив свій вклад у відновлення і благоустрій храму.
О другій годині дня відбулися святкування у місцевому парку приурочені до дня селища Шацьк. Розпочати свято з благословення і молитви на сцену був запрошений благочинний Різдво-Богородичного храму прот. Микола Вихор і священики Шацького благочиння.
Прес-служба Шацького благочиння
Історична довідка селища Шацьк і храму Різдва Богородиці:
Перша документальна згадка про село Шацьк датується 1410 роком, коли Владислав Ягайло, король польський, відсвяткувавши свято Різдва Христового, поїхав у Любохини, Тур, Щацьк і Ратно на полювання для заготівлі м'яса диких звірів військам напередодні битви з Тевтонським орденом під Грюнвальдом.
Старожили смт. Шацьк записали з розповіді своїх батьків, що першу церкву було спалено татарами. Новий храм було закладено на Онуфрія у 1520 році і було закінчено через 5 років. На святий празник Пречистої Богоматері звели над куполом хрест. Церква була дерев'яна і побудована в центрі села в урочищі «Нагури».
В період козацького повстання і війни з Польщею у 1648-1654 рр. її спалили поляки. Жителі села розпочали будівництво нової церкви. На фундаменті попередньої церкви були покладені пляшки з прізвищами людей, які зводили храм і прохання молитись за них. (Запис 1955 року).
Згідно клірової відомості за 1796 рік церква Різдва Богородиці в с. Шацьк була дерев'яна і до священнослужіння здатна. Село Шацьк тоді нараховувало 150 дворів і 644 парафіян. До церкви були приписані села: Мельники на 30 дворів і 200 жителів, с. Кропивники на 8 дворів і 61 жителя, с. Вілиця на 6 дворів і 21 жителя.
Хор Різдво-Богородицької церкви. с. Шацьк. 1920-ті рр.
Настоятель Різдво-Богородицької церкви і регент хору (справа). смт. Шацьк. 1950-ті рр.
|