Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44012, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

180 років храму

 

В день свята Різдва Богородиці, 21 вересня, шачани поспішали на богослужіння. В цей день виповнилось 180 років Різдво-Богородичному храму смт. Шацьк і 25 років від дня реставрації і відновлення богослужінь, після довгих років закриття і сплюндрування під час атеїстичної влади.

Храм був переповнений прихожанами і паломниками, які прийшли в древню святиню вознести свої молитви до Пречистої Діви Марії. На богослужіння також прибули священики Шацького та Старовижівського благочиння. Літургію очолив архімандрит Варлаам Озімук намісник Кирилівського монастиря м. Києва, який народився і виріс в с. Смоляри Світязькі, був свідком і учасником відновлення храму Різдва Богородиці смт. Шацьк.

По закінченні богослужіння відбувся хресний хід навколо храму з молебними піснеспівами. Після чого Архімандрит Варлаам привітав всіх з святом, по особливому привітання звучали в адресу настоятеля храму прот. Миколи Вихора, який з самого початку відновлення храму несе свій пастирський труд у цьому древньому храмі. В свою чергу благочинний подякував за привітання ознайомив коротко з історією смт. Шацьк і храмів, які у свій час були духовною окрасою селища. Також теплі слова подяки звучали всім прихожанам хто за ці роки вносив свій вклад у відновлення і благоустрій храму.

О другій годині дня відбулися святкування у місцевому парку приурочені до дня селища Шацьк. Розпочати свято з благословення і молитви на сцену був запрошений благочинний Різдво-Богородичного храму прот. Микола Вихор і священики Шацького благочиння.

 

Прес-служба Шацького благочиння

 

 

Історична довідка селища Шацьк і храму Різдва Богородиці:

Перша документальна згадка про село Шацьк датується 1410 роком, коли Владислав Ягайло, король польський, відсвяткувавши свято Різдва Христового, поїхав у Любохини, Тур, Щацьк і Ратно на полювання для заготівлі м'яса диких звірів військам напередодні битви з Тевтонським орденом під Грюнвальдом.

Старожили смт. Шацьк записали з розповіді своїх батьків, що першу церкву було спалено татарами. Новий храм було закладено на Онуфрія у 1520 році і було закінчено через 5 років. На святий празник Пречистої Богоматері звели над куполом хрест. Церква була дерев'яна і побудована в центрі села в урочищі «Нагури».

В період козацького повстання і війни з Польщею у 1648-1654 рр. її спалили поляки. Жителі села розпочали будівництво нової церкви. На фундаменті попередньої церкви були покладені пляшки з прізвищами людей, які зводили храм і прохання молитись за них. (Запис 1955 року).

Згідно клірової відомості за 1796 рік церква Різдва Богородиці в с. Шацьк була дерев'яна і до священнослужіння здатна. Село Шацьк тоді нараховувало 150 дворів і 644 парафіян. До церкви були приписані села: Мельники на 30 дворів і 200 жителів, с. Кропивники на 8 дворів і 61 жителя, с. Вілиця на 6 дворів і 21 жителя.

 

Хор Різдво-Богородицької церкви. с. Шацьк. 1920-ті рр.

 

Настоятель Різдво-Богородицької церкви і регент хору (справа). смт. Шацьк. 1950-ті рр.

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк