Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 
 православний календар
Наша кнопка
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
44013, Волинська обл.,

Шацький р-н., с. Пулемець

Шацьке благочиння

Небесний покровитель с. Пулемець

 

21 листопада православний світ прославляє архистратига Божого Михаїла і сонм безплотних небесних ангелів. Своє престольне свято зустріли прихожани Михайлівського храму с. Пулемець Шацького благочиння. Настоятель храму ієрей Іоанн Крошетецький звершив Богослужіння, а на хресний хід з молебнем прибули священики Шацької округи. Після молебню до прихожан і гостей свята з словами повчання і привітання звернувся прот. Олександр Черевко. Настоятель храму також привітав прихожан і паломників зі святом.

Саме село розташоване доволі цікаво - в самому куточку нашої України на кордоні трьох держав. Цікавий факт: с. Кошарі, яке відноситься до Пулемецького приходу, розташоване на самому кордоні між Білорусією і Україною, кордон розділяє це село на дві частини прямо по дорозі, яка проходить через село.

Перша згадка про храм знаходимо в «Ведомость о церкви Михайловской Влад. Волинского Уезда с . Полемца за 1860г.» в ній сказано,що коли і ким побудована церква невідомо. Приміщення дерев’яне з такою ж дзвіницею. Престол освячений в честь Св. Архістратіга Божого Михаїла, утварі достатньо. Також при храмі була земля, сінокіс і усадьба. Опис майна зроблено 1851р., і згадується про метричну книжку, яка зберігалась з 1816р.. Приблизний рік побудови старого храму - 1796р.

Більше нічого про старий храм невідомо, збереглись лише спогади про священиків, які служили до закриття старого храму. Богослужіння в церкві припинились у 1956р. Після закриття, старі дзвони були продані одним з місцевих жителів у с. Приборово Брестського р-н., і згоріли при пожарі в 2003р. В 1982р. прийшов наказ про демонтування культового приміщення (копія документу додається). Місцева влада виконала наказ і храм був зруйнований. А вже через декілька років у 1989р. була зареєстрована релігійна громада. А у 1991р. розпочалось будівництво нового храму. В 1996р. храм вже був побудований, і на свято Віри, Надії, Любові освячений владикою Вол. Волинським і Ковельським Симеоном. Великий вклад в будівництво храму внесли Лагодіч Михайло Пилипович, Сукач Андрій Осипович і Миць Михайло Максимович.

 

Ієрей Олександр Кликоцюк

 

 

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк