Шацьке благочиння |
|
Пограбувати храм завадила сигналізація |

В ніч з 25 на 26 листопада невідомі намагались проникнути в храм на честь Казанської ікони Божої Матері с. Піща Шацького району.
Скориставшись драбиною, яка знаходилась в сарайчику неподалік храму, зловмисники дістались до вікна, вибили його і з допомогою гідравлічної техніки підняли грати. Але проникнути в храм їм завадила сигналізація, яка встановлена в храмі.
Слід зазначити, що це вдруге зловмисники намагаються проникнути в храм в с. Піща. Перша спроба для них була вдалою. 30листопада 2010року невідомі проникнули в храм і викрали Казанську ікону Божої Матері, два хрести напрестольні і ікону Зішестя Святого Духа.
Після низки проникнень зловмисників в храми Шацького благочиння, на зборах було вирішено встановлювати сигналізації в храмах. Особливо в тих, які являються пам’яткою архітектури. На сьогоднішній день в більшості храмах Шацького благочиння сигналізація встановлена.
P. S.
На мою думку, потрібно в усіх храмах ставити сигналізації. Звичайно, це не всім «по кишені». Але жертвуючи малим, ми можемо зберегти найцінніше – це наші святині. Ікони, книги, чаші… Все те церковне начиння, яким користувались наші батьки, діди. Яке вдалось зберегти навіть під час війни і в роки атеїзму і гоніння.
Невже щось може бути важливішим за збереження від сплюндрування і пограбування храму, особливо в часи високих технологій. Не потрібно думати: «Нашого храму це не стосується, бо він новий і грабіжникам немає чим поживитись». Поживитись немає, а поглумитись, перевернути все. Скинути з святого Престолу Євангеліє, також зі стін ікони, як це було в нашому храмі с. Ростань Шацького благочиння 2 вересня 2010року.
Проникнення в храми все частішають, а правоохоронці не в змозі захистити наші храми. Тож прикладемо самі зусилля, для збереження наших святинь…
Прот. Олександр Кликоцюк
|