Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44000, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

На свято до Світязької обителі

 

Одинадцять років тому жителів Світязя сколихнула новина: у їхньому селі засновуватимуть чоловічий монастир. Багато хто цій події дивувався і не вірив, зважаючи ще й на те, що влітку тут відкривався відпочинковий сезон. Але отець Арсеній (тоді ще - отець Василій) наполегливо і з терпінням займався будівництвом святої обителі, відшуковуючи немалі кошти на цю богоугодну справу. Коли настав час копати рови під фундамент братського корпусу, до священика відійшов житель села Омеляне і повідав свій сон, який приснився ще 30 років тому. Ніби на тюльпановому полі (тут один селянин довгий час вирощував тюльпани на продаж, вони й тепер часто викидають зелені листочки з землі) копають рови. Він запитав тоді у батюшки: «Що тут буде?». «Монастир», - відповів той. І тільки зараз, через стільки років, цей сон перейшов у реальність.

Підкріплювала дух перших монахів Почаївська ікона Божої Матері, яка явила Своє знаменну і почала мироточити. Збільшувався потік паломників – і це вселяло надію, що все недаремно, що Божа допомога не залишає ні на хвилину. Рівно 11 років тому, на свято ікони Божої Матері «Спорителька хлібів», владика Симеон (тоді ще – Володимир-Волинський і Ковельський) разом із духовенством заклали наріжний камінь та капсулу з документом про заснування майбутньої чернечої обителі.

А цього року 28 жовтня освятили монастирський корпус Петро-Павлівського чоловічого монастиря. До цього часу монахи жили в старенькій хатині, а вже від сьогодні матимуть монастирські келії не тільки для себе, а й тих численних паломників, які часто приїжджають на монастирські Богослужіння.

Хресним ходом вранці святкового дня священики вирушили від Петро-Павлівського храму до величного монастиря, і в храмі ікони Божої Матері «Спорителька хлібів» відбулася перша Божественна Літургія, яку очолив архімандрит Арсеній, намісник чоловічого монастиря. На святковій службі були присутні: ректор Володимир-Волинського регентського Духовного училища, митрофорний протоієрей Олексій Никитюк, благочинний Шацького округу, митрофорний протоієрей Микола Вихор, священики не тільки Шацького, а й Любомльського, Ковельського і Володимир-Волинського районів.

Радував слух молитовний спів ченців Почаївської обителі, які були запрошені на освячення монастиря, та місцевий церковний хор під керівництвом Ірини Шевчик.

По завершенні Літургії відбулося освячення монастирського корпусу та відслужений подячний молебень.

«Я дякую всім, хто за ці 11 років долучився до будівництва цієї обителі, - виголосив у кінці промову отець Арсеній. – Коли тільки закладалася перша цеглина, то ніхто не вірив, особливо із місцевих жителів, що на цьому місці буде лунати постійна молитва. І вже від сьогоднішнього дня наші ранішні та вечірні Богослужіння відбуватимуться в монастирській церкві, а на свята і в неділю буде по дві Літургії. Ми молимося за наше село, наших людей, всіх, хто приїжджає з різних куточків України, Білорусі. Двері нашого монастиря відкриті для всіх вас».

Раділи цій події всі, особливо паломники, для яких уже буде місце для ночівлі та спільної трапези з ченцями обителі. А Матір Божа й надалі покриватиме всіх Своїм омофором та не дозволить бути в голоді не тільки монахам, а й жителям усіх навколишніх сіл, бо ж її ікона «Спорителька хлібів» наситить і духовно, і тілесно.

Олеся Куліш

Фотогалерея:

 

Фоторепортаж: прот. Олександр Кликоцюк

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк