Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 
 православний календар
Наша кнопка
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
44000, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

Зерна духовності у школах

 

Великий піст – це не тільки час молитви і покаяння, але і час духовного росту. Щоб піст не перетворювався на дієту, а дійсно був постом душі і тіла, потрібно знати для чого встановлено піст і для чого ми постимось.

Саме тому, турбуючись про молоде покоління, священики Шацького благочиння на зборах, які відбулися напередодні посту, вирішили провести духовні читання по навчальних закладах Шацького району, щоб посіяти зерна духовності у молоді, і пояснити значення Великого Посту, Таїнств Покаяння і Причастя.

Пульмівська школа.

Перша лекція відбулась на другому тижні Великого посту у школі с. Пульмо Шацького району. На лекцію прибули всі священики благочиння. При вході в школу, з правої сторони, розташований куточок духовності з іконами великих свят.

Зустріли священиків з короваєм і віршами привітання. Приємно були здивовані, коли побачили разом з державними символами України, розташовані ікони Спасителя і Божої Матері. Недаремно, педагогічний колектив Пульмівської школи нагороджений ювілейною грамотою 1020 років хрещення Київської Русі.

В актовому залі зібрались учні, педагоги і всі бажаючі послухати лекцію. Багато дітей підходили до священиків і брали благословення.

Про історію посту слухачам розповів священик Олександр Миронов. Про значення посту і для чого поститися розповів ієрей Володимир Гичка, а про значення сповіді і Святого Причастя розповів протоієрей Василій Лорентович.

По закінченню лекції, до присутніх звернувся благочинний Шацької округи прот. Микола Вихор. Висловивши подяку дітям і педагогам за увагу.

Про свої враження від лекції поділились директор школи, психолог і учні:

Директор школи:

- Дуже приємно спілкуватися і бути слухачами лекції, звичайно можна було б більше часу приділити таким зустрічам. Ми завжди співпрацюємо з нашим священиком Олександром. Хочемо, щоб таких зустрічей було більше, тому що вони залишають у душах наших дітей і в наших душах прекрасні зерна, і хочеться щоб ці зерна проростали і давали добрі плоди.

Психолог Положевець Людмила Федорівна:

- Думаю, що такі зустрічі зі священиками вони необхідні і корисні. Можна дати дитині знання, але найбільше – це духовне збагачення і зростання наших діток. Виховати в їхніх серцях саме християнські чесноти: добро, справедливість, милосердя. Коли ми вчителі їх навчаємо і хочемо, щоб наші діти були добрими розумними, милосердними, мудрими, то воно з наших уст не так звучить, а коли воно звучить з уст священників це сприймається дітьми набагато краще. Хочу подякувати організаторам сьогоднішньої зустрічі і священикам, що приїхали в нашу школу і розповіли нам про піст. Бажаю, щоб ви і надалі сіяли ці зерна мудрості в серцях дітей.

Учні Тетяна Саган, Ольга Данилюк і Наталія Данилюк:

- Нам дуже приємно, що до нас прибуло дуже багато священиків і вони нам розповідали про піст, і духовне збагачення. Ми ходимо до храму і в недільну школу в якій священик нас повчає.

В нас є уроки християнської етики, і ми хотіли б, щоб їх продовжили до одинадцятого класу, а не до шостого, як зараз.

У нас є дитячий хор, ми співаємо в храмі з матушкою. Нам дуже сподобалась лекція.

Відео-файл

Фотогалерея:(містить 54 фото)

 

Школа с. Забужжя

Наступна лекція відбулась в школі с. Забужжя. Зустріли священиків також короваєм і привітанням. Лекція відбулася в класі, де зібралось багато діток, щоб почути від священиків про піст і покаяння. Лекцію читали прот. Олександр Черевко, прот. Петро Границький та ієрей Іоанн Крошетецткий.

Почули діти про історію посту, для чого його встановлено, як правильно поститись і готуватись до Сповіді і Причастя. Після закінчення лекцій священиків провели по музеях, яких в Забужзькій школі є два. Які розповідають своїми предметами про історію села, побут наших предків, часи лихоліть війни. Ще дуже багато цікавого з сторінок історії, зібраного учнями і викладачами протягом багатьох років. Директор школи подякувала священикам за проведену лекцію для учнів, і висловила надію, що вона не пройде даремно для дітей, залишаючись у спадок для наших нащадків.

Фотогалерея:

 

Село Столинські Смоляри

Радо зустрічали нас діти школи с. Столинські Смоляри, вітаючи віршами і квітами. Хоч школа сама по собі невеличка, та з охотою там навчаються діти, ще з більшою охотою вони зібрались в одному з класів послухати лекцію про піст і таїнства Сповіді і Причастя. Приємно вражені були священики, побачивши при вході на стіні, розташовані пара ікон і Заповіді Божі, щоб дітки пам’ятали про те чого навчає нас Господь. По закінченню лекції до дітей і вчителів звернувся благочинний Шацької округи, дякуючи за увагу і з користю потрачений час.

 

Лекція в с. Смоляри Світязькі

В цьому селі лекція відбулась не в школі, а в будинку культури, де зібрались не тільки діти, але і багато дорослих, навіть з сусідніх сіл, щоб послухати лекцію від духовних наставників Шацького благочиння. Зустріли священиків короваєм і віршами-привітаннями. І знову лунали слова історії посту, його значення і про саме найбільше Таїнство Причастя. З увагою слухали лекцію діти і прихожани. Після закінчення лекції неохоче розходились по домівках, бажаючи ще поспілкуватись зі священиками, отримати те зернятко духовності, щоб воно добрими ділами і любовю проростало в душах дітей і дорослих.

 

Ієрей Олександр Кликоцюк

 

 

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк