Шацьке благочиння |
|
Небесний покровитель с. Пулемець
|
В самому куточку
Волинської області, серед лісів біля чудового озера, на кордоні з сусідньою
Білорусією, знаходиться с. Пулемець. Немов на рубежі нашої держави
возвеличується в селі храм на честь Архістратига Божого Михаїла. На заміну
старого храму, який закрили в 1956р. і зруйнували в 1982р, місцева громада
побудувала новий в 1996р. і освятили його в честь небесного покровителя.
Зазвучали в храмі дзвони закликаючи на молитву прихожан і гостей з сусідньої
Білорусії, і полилась молитва в небо до Архістратига Божого.
За переказами старожилів,
які молились в старому храмі до закриття, відомо що на святкування приїжджали
кінними «підводами» з інших сіл і волостей. І коли на Михаїла випадав сніг, то
говорили що «приїхав Михайло на білому коні». Паломники і гості спочатку
відвідували храм, а потім гостювали у своїх родичів і знайомих.
Так і в цьому році
зібрались прихожани храму, багато паломників з окружних сіл і з Білорусії, для
того щоб вознести гарячу молитву до Архістратига Михаїла. На свято також прибули
священики Шацького благочиння і молодіжний хор з с. Піща. Очолював Богослужіння
прот. Іоанн Давидюк, храм був заповнений вірянами. З настановною проповіддю до
прихожан звернувся духівник Шацького благочиння ієрей Іоанн Крошетецький
наголошуючи на силу безплотних сил небесних, падіння і гордість диявола. А по
закінченні Літургії відбувся хресний хід навколо храму з молебнем, після чого з
привітанням звернувся прот. Олександр Черевко. Він розповів людям, на прикладі
євангельської притчі «про сіяча», про те, як важливо підготувати грунт у своєму
серці, щоб зерно впало на добру землю і дало добрий плід. Також наголосив, що в
ці тяжкі дні життя, коли панує заздрість, злоба, розпуста ми повинні бути
істинними християнами наслідуючи Господа у любові, в чому допоможе нам наш
небесний покровитель Архістратиг Божий Михаїл.
Ієрей
Олександр Кликоцюк
|