Шацьке благочиння |
|
Святиня
в храмі
|
Фото галерея
У день пам’яті святого
великомученика Георгія Побідоносця у с. Ростань Шацького благочиння
престольне свято. Історія нашого села і храму досить цікава. Спочатку село
називалось Вулька Хрипська, а назву Ростань отримало в 1946р. По всій
вірогідності колись тут простягались торгові шляхи і от на перетині цих шляхів і
виникло поселення, „ростань – перехрестя”. На сьогоднішній день до нашої парафії
відносяться с. Хрипськ, Перешпа і хутір Красний Бір. Цікавий факт з історії, за
весь час окупації нашої території у Велику Вітчизняну, на хуторі Красний Бір не
ступала нога німців, коли в той же час с. Перешпа, яке знаходиться на відстані
декількох кілометрів, було вщент спалене, залишилось тільки дві хати.
Перша згадка про храм
відноситься до 1873р. , але не судилось йому достояти до наших днів. можливо ще
існувала б і понині, як далекий відгомін віків, якби не атеїстичний підхід до
релігії у недалекі радянські часи. Місцеве населення віддавало останні копійки
на реставрацію храму, але їхнім намаганням не судилося збутись. В 1982 р. голові
виконкому Любомльської райради народних депутатів Цаль-Цалку А.І. присланий
документ про демонтування храму с. Ростань.
Новий храм освячено в
1998р. на честь святого волокомученика Георгія, і возвеличується він на пагорбі
біля кладовища, недалеко від місця, де знаходився старий Успенський храм.
Дванадцятий рік минає з дня освячення храму, але сьогодні особливе свято,
особлива радість. По Божій милості, і завдяки старанням однієї прихожанки, для
нашого храму була пожертвувана ікона з часткою мощей великомученика Георгія.
Радісно зустрічали прихожани цю ікону, яка була написана в іконописній майстерні
Свято- Єлизаветинського жіночого монастиря міста Мінська, по древніх традиціях
іконописання. Прихожани мали змогу прикластись до ікони з часткою мощей
святого Великомученика Георгія.
Розділити
радість свята прибули священики Шацького благочиння. Під час літургії з
повчальними словами проповіді до прихожан звернувся прот. Олександр Черевко. По
закінченню літургії відбувся хресний хід навколо храму. І хоча ішов дощик
надворі, але серце переповнювала радість свята, можна сказати подвійного, тому
що частка мощей нашого покровителя Св.. великомученика Георгія, завжди
перебуватиме в нашому храмі. По закінченню молебню зі словами привітання до
прихожан звернувся прот. Петро Границький і настоятель храму ієрей Олександр
Кликоцюк.

Ієрей
Олександр Кликоцюк
|