Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44020, Волинська обл.

Шацький р-н. с. Пульмо

Шацьке благочиння

с. Пульмо

Свято-Миколаївська церква

 

фото галерея

Перша згадка про село належить до 1574р. В травні 1862р. селяни відмовились виконувати феодальні повинності, що передбачались уставними грамотами. Під час першої світової війни село було повністю спалено. Більш детальної інформації про село не знайдено. Місце розташування села Пульмо дуже цікаве, воно знаходиться між двома озерами Пулемецьким і Світязь.

Перша згадка про храм відноситься до XVIIст., але є ще документ про судову тяганину між панами, і в ньому згадується свящ. Василь Йолтухович, документ датований 1534р., на цій підставі ми можемо припускати, що на той час храм існував. Розташований він був навпроти теперішнього храму, де знаходиться зараз дитячий садок. Пізніше, перед будівництвом нового храму, старий розібрали і перенесли на кладовище, там побудували з нього капличку, яка функціонує і до наших днів, інколи там відправляються треби. Старий храм носив назву Свято-Миколаївський.

Новий храм був збудований на кошти парафіян в 1896р., і також названий в честь Святителя Миколая, про це нам розповідають «клірове ведомости» за 1937р. на той час, в храмі служив о. Федір Прибіт, і церква мала свою землю 37 гектара. А до першої світової 121 га., також згадується про капличку на кладовищі і бібліотеку. Є згадка і про попередніх священиків – це о. Григорій Щербинський 1733р., о. Микола Федорович Центелович з 1848р. по 1860р..  Землі, на той час, належали графу Клятеру, село налічувало 200 дворів і 1620 парафіян, о. Полієвкт Центелович з 1878р. по 1887р.

Ще відомі священики, які служили під час Великої Вітчизняної війни – це  о. Олександр Васильович Осницький (1943р.) і о. Флегонт Зінкевич, він же згадується і в с. Пулемець. Церква в с. Пульмо не закривалась і з 1962р. там був настоятелем о. Яків Глинянко, він служив до 2002р.

З 2002р. і по сьогоднішній день в Свято-Миколаївському храмі служить ієр. Олександр Черевко. За роки його служіння храм ніби преобразився, відбулись суттєві зміни, побудовано нову огорожу з вхідною брамою, територію церкви прикрашено клумбами з живими квітами. А зараз проводиться повна реконструкція куполів храму, так як старі купола були в аварійному стані.

Паломницьких поїздок не було. 

Недільна школа проводиться у вигляді виховних годин, у позаурочний час, декілька разів на тиждень. В школі знаходиться куточок духовності, в якому є бібліотека з духовною літературою. Щороку готують вертеп до свята Різдва Христового, а також сценки до свята Святиеля Миколая.

 

Список священників, які служили

в Свято-Миколаївському храмі с. Пульмо:

1534р. – о. Василій Йолтухович

1733р. – о. Григорі Щербинській

1848р. по 1860р. – о. Ніколай  Центелович

1878р. по 1887р. – о. Полієвкт Центелович

1937р. – о. Яків Прибіт

1943р. – о. Олександр Осницький, ті ж роки о. Флегонт Зінкевич

1962р по 2002р. – прот. Яків Глинянко

12.07.2002р. по т. час – ієр. Олександр Черевко

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк