Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44013 Волинська обл..

Шацький р-н. с. Пулемець

Шацьке благочиння

с. Пулемець

Свято-Михайлівська церква

 

фото галерея

Село Пулемець розташоване біля мальовничого озера з назвою – Пулемецьке, час заснування села невідомий. Збереглись документи про перепис селян поміщика Костянтина Виржановського за 1857р. у с. Пулемець. На сьогоднішній день в селі є церква, дев’ятирічна школа, бібліотека, магазин, медпункт сільська рада, будинок культури. Знаходиться воно на відстані 30км. від районного центру.

Небагато відомо і про старий храм, який був в селі. Перша згадка в «Ведомость о церкви Михайловской Влад. Волинского Уезда с . Полемца за 1860г.» в ній сказано,що коли і ким побудована церква невідомо. Приміщення деревяне з такою ж дзвіницею. Престол освячений в честь Св. Архістратіга Божого Михаїла, утварі достатньо. Також при храмі була земля, сінокіс і усадьба. Опис майна зроблено 1851р., і згадується про метричну книжку, яка зберігалась з 1816р.. Приблизний рік побудови старого храму - 1796р.

Більше нічого про старий храм невідомо, збереглись лише спогади про священиків, які служили до закриття старого храму. Богослужіння в церкві припинились у 1956р. Після закриття, старі дзвони були продані одним з місцевих жителів у с. Приборово Брестського р-н., і згоріли при пожарі в 2003р. В 1982р. прийшов наказ про демонтування культового приміщення (копія документу додається). Місцева влада виконала наказ і храм був зруйнований. А вже через декілька років у 1989р. була зареєстрована релігійна громада. А у 1991р. розпочалось будівництво нового храму. Будували його з піноблоків, а знадвору обклали білою силікатною цеглою. В 1996р. храм вже був побудований, і на свято Віри, Надії, Любові освячений владикою Вол. Волинським і Ковельським Симеоном. Великий вклад в будівництво храму внесли Лагодіч Михайло Пилипович, Сукач Андрій Осипович і Миць Михайло Максимович.

І знову в храмі лунають церковні піснеспіви і відправляється Божественна Літургія, прихожани мають змогу молитись і виконувати Таїнства і треби у своїй церкві. З попереднього храму залишились такі святині: Євангеліє  1850р., у вівтарній частині ікони  XIX-XXст., в храмі дві ікони з Апостольського ряду, написані на полотні, але під ними  писані на дереві XVIII-XIXст. , дарохранительниця XIXст.

На сьогоднішній день в храмі служить ієр. Роман Якимець. Недільна школа функціонує, проводить заняття настоятель храму, кількість дітей – 19. Паломницькі поїздки не організовувались. Станом на 2007р. на приході проживає 727 чоловік.

 

Список священиків які служили

 у Свято-Михайлівському храмі с. Пулемець:

 1857р. свящ. Василій Амвросієвич Помазанський

До революції – о. Никанор

З кінця 30-х р. по 1950р. – о. Флегонт Зінкевич

З 1956р. до закриття – о. Іоанн

Під час будівництва нового храму по 1999р. наглядав – прот. Іоанн Давидюк

З 1999р. по 2001р. – Ієр. Олександр Антонюк.

З 2001р. по т. час – ієр. Роман Якимець. 

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки принаявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк