Шацьке благочиння |
|
Знаменна подія у житті прихожан Свято-Духівського храму. |
14 жовтня православні християни вшановують свято на честь Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії, яке встановлене після події, що сталася в Константинополі. За переказами, у війні із сарацинами місту загрожувала небезпека, яку відвела Божа Мати, з’явившись у Влахернському храмі.
Чудовим сонячним днем прийшло свято Покрови до прихожан Свято-Духівського храму с. Світязькі Смоляри. Після Божественної Літургії, настоятель цього храму ієрей Володимир освятив хрест, який був споруджений на Братській могилі. Велично він звівся вгору, ніби промовляючи до всіх: «Шануйте живих, і моліться за тих, хто поліг у роки Великої Вітчизняної війни». Не раз поети оспівували обеліски і пам’ятники, встановлені загиблим воїнам:
Жита половіють, день спокоєм дише,
Стоїть обеліск, сиву думу колише.
Іменами, як датами, пам'ять гортає –
Та досі з них жоден назад не вертає.
На честь пам’яті загиблих у роки війни, встановлено цей хрест-монумент.На його освячення приїхали ті, хто допомагали спорудити його. Серед поважних гостей були: Найда Володимир Степанович – голова райдержадміністрації Шацького району, Цвид В. А. – начальник районного відділу міліції, Назарук Володимир Іванович – підприємець і постійний спонсор Свято-Духівського храму, також Голядинець В. В. – голова сільської ради, який приклав багато зусиль у встановлені цього монументу. Він висловив слова щирої подяки отцю Варлааму архімандриту Києво-Печерської лаври, уродженцю села Світязькі Смоляри, від себе особисто, парафіян та керівників району.
Отець Варлаам став не тільки ініціатором спорудження цього хреста, але і подарував його для приходу, розуміючи біль тих, хто втратив дорогих людей на дорогах війни. Його покійний батько був також учасником Великої Вітчизняної війни, а дід не повернувся з фронту.
Голова райдержадміністрації Найда Володимир Степанович підтримав таку добру справу, висловлюючи впевненість ,що такий хрест-монумент є єдиним в Шацькому районі і в області.
Цей хрест-обеліск є символом невмирущої пам’яті і засторогою теперішньому і майбутньому поколінням, щоб берегли і зміцнювали мир на землі.
Прихожани Свято-Духівського храму с. Світязькі Смоляри, Шацький район.
|