Шацьке благочиння |
|
Тепло
молитви до Св. Варвари |
17
грудня своє престольне свято святкують прихожани с. Острів’я.
До храму, який розташований на березі мальовничого озера, поспішали в
морозяний день прихожани села і паломники. Для того, щоб разом з
духовенством Шацького благочиння, які прибули розділити радість свята,
вознести свою гарячу молитву до великомучениці Варвари. Невеличкий храм
швидко заповнився людьми і полилась молитва високо в небо, оспівуючи і
прославляючи в піснеспівах угодницю Божу Варвару. Не дивлячись на великий
мороз на Богослужіння прибули священники Шацького благочиння і настоятель
Свято-Петропавлівського монастиря ігумен Арсеній. Очолював Богослужіння
благочинний Шацької округи прот. Микола Вихор. Зі словами повчання і
розповіді, про мученицьку смерть Св. Варвари, звернувся до прихожан ігумен
Арсеній. По завершенні Богослужіння всі вийшли на хресний хід навколо
храму. Лютував мороз і сніг з вітром не притихав, але тепло молитви і думка
про те, що Св. Варвара терпіла ще більші муки сповідуючи віру Христову,
зігрівали наші серця. Після хресного ходу всі зайшли знову до храму і з
словом привітання і настанови звернувся до прихожан і паломників благочинний
прот. Микола Вихор. Благочинний звернув увагу на те, як ми повинні проводити
і шанувати недільні дні, проводячи їх у молитві до Бога відвідуючи храм.
Також розповів про поширення секти суботників, які не шанують неділю і тим
самим не визнають Воскресіння Христового, тому що саме в перший день тижня,
неділю, звершилось Воскресіння і спасіння роду людського. І ми православні
повинні пам’ятати цей день і возносити молитву до Бога. Також Благочинний
привітав настоятеля храму ієрея Іоанна і прихожан з престольним святом.
Ієрей Іоанн звернувся з словами подяки до благочинного і священиків, які
прибули розділити радість свята. Настоятель запросив паломників підкріпитись
тілесно на трапезі, яку приготували для них прихожани храму.
Ієрей
Олександр Кликоцюк
|