Шацьке благочиння |
|
Поспішають на молитву |

Вже шістнадцятий рік храм закликає передзвоном на молитву прихожан с. Столинські Смоляри, який освячено в честь святого рівноапостольного князя Володимира. Саме стільки років минуло з дня освячення престолу, і невгамовної праці настоятеля прот. Василія Лорентовича.
Село розташоване серед лісів, де колись добували смолу з велетенських сосен, тому і назва села, по одній із версій, Столинські Смоляри. Перша згадка сягає 18століття. Про те, чи був у селі храм, невідомо. У 1913 році з’явилась перша школа. Це були початкові класи, які були розкидані по хатах. А у 1933 році була збудована школа, яка функціонує і досі. Зі слів людей, с. Столинські Смоляри у роки Великої Вітчизняної війни, майже оминуло лихо воєнних дій. Сюди рідко заїжджали і німці, і радянські війська. Люди до війни жили переважно по хуторах, бо тут була болотиста місцевість, і до початку 70 років XX століття місцями були непрохідні болота. На початку 70-х р. було проведено радіо, електрику і зроблено меліорацію навколишнього середовища.
Село знаходиться на місцевості, де бере початок річка Прип’ять, місцевість багата на дичину, гриби і ягоди.
У 1992 році на пожертви прихожан і з допомогою КСП « Батьківщина» почали будівництво храму. В 1994 році будівництво було завершено і відбулось освячення храму на чолі з митрополитом ( на той час архієпископом ) Ніфонтом Волинським і Луцьким.
Кожного року на свято прибуває багато священиків, для того, щоб розділити радість престольного свята. Також прихожани і гості свята поспішають на молитву у затишний храм. Так і сьогодні приїхали помолитись священики Шацького і Любомльського благочиння. Службу очолював прот. Василій Савчук, настоятель храму с. Рівне. Проповідь проголошена прот. Олександром Мироновим. По завершенні богослужіння відбулась хресна хода навколо храму з молебнем, по закінчені якого до прихожан і гостей свята звернувся прот. Василій Савчук. Він привітав усіх зі святом, наголосивши, яку велику роль у житті і розвитку нашої держави відіграв рівноапостольний князь Володимир Великий. І саме завдячуючи йому, ми перебуваємо у лоні єдиної, соборної і апостольської Церкви.
Ієрей Олександр Кликоцюк
|