Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44012, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

Фестиваль відбувся!(+звуковий файл)

 

25 вересня відбувся 14-й фестиваль духовної та патріотичної пісні хорових колективів Володимир-Волинської єпархії присвячений 65-й річниці Великої Перемоги.

Пройшов фестиваль на березі мальовничого озера Пісочне у чудовому санаторії, де кожного року оздоровлюються люди з різних куточків України, навіть приїжджають на лікування з-за кордону. Шацький район славиться чудовими озерами, лісами і мальовничою красою Полісся. Неодноразово він оспіваний у віршах і поемах наших поетів.

Кожна пора року прекрасна по своєму, навіть осінньою порою на березі озера приємно любуватись тихою гладдю води, прислухаючись, як тихо падає листя з дерев на стежинки. Саме таким побачили наш край учасники фестивалю і гості, які прибули послухати духовні, патріотичні і пісні військової тематики.

Фестиваль був приурочений 65-й річниці Великої Перемоги, щоб майбутнє покоління не забувало про ті великі подвиги наших дідів, прадідів, які поклали життя за ближніх своїх.

Як і кожна добра справа – фестиваль розпочався молитвою. У селищі Щацьк о 7.00 була відслужена Божественна літургія, яку очолив єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Никодим. Йому співслужив єпископ Шепетівський і Славутський Володимир, також священики Щацького благочиння.

Фестиваль розпочався о 10.00 в актовому залі санаторію «Лісова Пісня ». Перед початком була відслужена літія по загиблим воїнам Великої Вітчизняної війни. Також владика Никодим звернувся до присутніх з словами привітання і благословення на відкриття фестивалю. Почесним правом відкрити фестиваль було надано хору священиків єпархії під керівництвом протоієрея Володимира Мацура. Потім хор санаторію «Лісова Пісня» привітав владику Никодима, вручили, за доброю традицією, коровай і виконали три твори.

На свято були запрошені почесні гості: Володимир Степанович Найда – голова Шацької державної адміністрації; Ольга Петрівна Сахарук – голова Шацької районної ради; Віктор Наумович Карпук – директор санаторію «Лісова пісня» і Костянтин Чесноков – голова районної ради ветеранів. Також прибули на свято члени журі: Ірина Федорівна Федорова – регент архієрейського хорі і викладач по дерегуванню Володимир-Волинського регентського училища, Тетяна Олександрівна Пасієвич – викладач Педагогічного училища м. Володимир-Волинського, Ольга Володимирівна Цюпяшук – директор музичної школи селища Шацьк.

Всіх колективів конкурсної програми було двадцять два, кожен хор отримав диплом учасника і в подарунок ікону «Всіх святих землі Волинської». Були відзначені журі дитячі колективи, які дуже добре на високому професійному рівні виконували твори. Особливо, відзначений хор Почаївської ікони Божої Матері м. Ковель.

У фестивалі приймали участь також молодіжні колективи і церковні хори. Виконанням духовних і патріотичних піснеспівів піднімали настрій всім присутнім на цьому величному фестивалі.

На завершення свята виступив церковний хор храму Різдва Богородиці під керівництвом регента Оксани Демедюк, який вразив журі високим професійним рівнем виконання творів.

По закінченню виступу хорових колективів єпископ Никодим звернувся зі словами подяки всім учасникам, гостям і тим, хто трудився в організації фестивалю, також нашим ветеранам, які прибули на свято, щоб ще раз прославити Бога і перемогу над фашистськими загарбниками.

Своїми враженнями про свято поділились гості і ведучі фестивалю:

Ольга Петрівна Сахарук (голова Шацької районної ради):

- Дякую, Господу Богу, за те, що Він дав таку милість, що все таки владика вирішив провести фестиваль в нашому місті. Це був фестиваль духовної, точніше духовно-патріотичної пісні. Я вважаю, що тих два слова не можна розділити, бо тільки патріотичні, духовні люди є патріотами, а патріоти вони завжди духовні люди, тому, це однозначно дуже приємно. І дякую, Господу Богу, що я могла так благоговійно насолоджуватись отим багатством, бо дійсно всі хори співали прекрасно, починаючи від маленьких діток, але відверто скажу, що мені найбільше сподобався наш хор, не тому що він наш, а тому, що дійсно вони виступили на високому рівні. Всі пісні і духовні і патріотичні, вони були перкрасні, якби побільше таких фестивалів проводилось, і бажано щоб в нас вони проводились, і в нашому благочинні був такий дитячий хор.

Костянтин Чесноков (голова районної ради ветеранів):

- Чудове враження в мене залишилось, тому що пісня завжди підносить духовність людини, де б ми не були. І під час війни, пісня завжди підбадьорювала, яка б втома не була у людини вона зразу підтягалась, вставала. Думаю, що ці церковні пісні будуть проникати в душу віруючої людини і передавати християнську мораль, особливо молоді, яка відсторонена і повинна проникнутись мораллю і духовністю. Особливо пісні на військову тематику повернули мене у воєнні роки, за що я дуже вдячний від всіх ветеранів, тому, що вони об’єднують нас, як в ті роки по проходженню нашого бойового шляху. Ще раз прийміть вдячність.

Гайова Ольга Василівна(ведуча фестивалю):

- Мені дуже приємно. Сьогодні я просто щаслива почути стільки церковних пісень, тих голосочків святих, від маленького того зернятка діток і до людей у старшому віці. Це просто чудо! Це Боже благословення!

Орися Михайлівна Мелюх(ведуча фестивалю):

- Хочу сказати, що я вперше на такому фестивалі, я вражена, вражена масштабом проведення фестивалю, кількістю учасників, які співають в хорах. Надзвичайно сподобався спів хору із Шацька, храму Різдва Пресвятої Богородиці, дякую Оксані Демедюк.

 

 

 

 

Ієрей Олександр Кликоцюк

фото: Ігумен Сава Мякота

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк