Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 
 православний календар
Наша кнопка
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
44142, с. Свитязь Шацького р-ну Волинської області.

Тел.: (03355) 2-46-12.
 Намісник - архімандрит Арсеній (Дем'янчук)

Шацьке благочиння

Петропавлівський чоловічий монастир на Свитязі

3. СПИСОК ПОЧАЇВСЬКОЇ ЧУДОТВОРНОЇ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ

Хто не знає дивного сказання про Почаївську ікону Божої Мате­рі, хто не чув про дивні чудеса, які відбуваються перед нею зі всіма, хто з вірою і чистим серцем прикладається до неї?

 Світязький список Почаївської ікони з кожним роком являє все більше чудес, про що свідчать численні підвіски, подаровані людьми у вдячність за Милість Діви Марії.

А почалося все з того, що 27 вересня 2001 року після Літургії на Іконі були помічені крапельки мира, що виступили на ній. З душевним трепетом прихожани приступали до святині, найсокровеніше довіря­ли Пречистій Діві.

Першу підвіску до ікони подарував житель с.N. якось односель­чанка, що славилась на всю округу ворожбитством, попросила в нього допомоги по господарству. Після роботи вона запросила його до столу. Коли чоловік випив чарку горілки, сталося щось дивне. Він чув якийсь грубий дикий голос, який не давав йому спокою. Що не робили, де не шукали порятунку, все було марно - його стан з кожним днем погіршувався.

Хтось із односельчан, жаліючи страждаючого, запропонував поїхати до Світязької мироточивої ікони Божої Матері. Як же повстав проти цього той голос! «Ти помреш, як тільки перетнеш кордон с.Світязь!» - грозився він. «Нехай, - вирішив селянин, - все дно життя нема». Поїздка справді виявилась надзвичайно важкою, ще тяжче стало в церкві, коли стали служити Молебень до Божої Матері. Чоловік кри­чав, метався, з нього кусками летіла піна. Здавалося, все марно, в такому ж стані він повернувся додому. А десь о третій ночі йому по­легшало, він заснув, а прокинувся цілком здоровим, страхіття минули як сон.

А в селі NN добре пам'ятають пригоду, коли весілля мало не закінчилось похороном нареченої.

Раніше наречений зустрічався з іншою дівчиною, та стосунки у них чомусь не склалися. Коли прощалися, красуня пригрозила: «Ти мене ще згадаєш!»

Юність з оптимізмом дивиться вперед, незабаром юнак повів до шлюбу ту, яку справді покохав. Вдень їх звінчали в храмі, а пізнього вечора молодій стало зле. Покликали місцеву фельдшерку - розводить руками, Тоді молодий взяв на руки наречену і прямо поніс до хати, де живуть монахи. «Батюшка, рятуйте!» - кричав у розпуці. І раптом всіма, навіть свяще­ником оволодів страх: руки трусяться, книги не слухаються, всі молитви вивітрилися з голови, не пам'ятав навіть «Отче наш». Коли трошки огов­тались, почали служити водосвятний молебень до Божої Матінки, В хаті знявся шалений вітер, падали речі, зі страху тремтіли люди. Коли прочитали Євангеліє, синюшність з лиця молодої почала спадати. Здавалося, вона засинає. Вже сплячою її покропили свяченою водою. Вона довго спала, а коли прокинулась, нічого не пам'ятала,

Злим і жорстоким став сьогоднішній світ. Врятуватись в ньому можна тільки молитвою і постом.

Кілька разів у Світязь приїжджала сім'я з Києва. їхня донька за­хопилась сектантством, це привело до того, що вона стала одержима злим духом, Нелегкою була боротьба, нешвидким одужання від важкого духовного недугу. Та як приємно було бачити щасливі обличчя членів сім'ї, коли вони приїхали відслужити подячний молебень Тій, Яка повернула спокій і радість їхній родині.

А якось в монастир приїхала жінка, якій лікарі категорично за­боронили народжувати: або сама помреш, або дитина калікою буде - попереджували. Та не хотіла вона робити аборт, брати гріх на душу. Із слізними молитвами звернулась вона до Небесної Заступниці. Пройшло кілька місяців - щаслива мати з немовлям на руках приїхала подякувати Тій, любов і доброта Якої безмежні, безкінечні.

Часто в Світязьку обитель приїжджають сімейні пари, які не мають дітей. Щиро просять вони помолитися перед Почаївською іконою Богоматері про дарування їм батьківського щастя. Всемилостива Мати поруч, Вона знає, як нас втішити, тому по молитвах отців посилає просиме.

Одного разу в монастир приїхав чоловік із Бреста, в подарунок храму він привіз ікону Божої Матері «Неупиваемая Чаша» і розповів, що він довгий час страждав від недуга п'янства. Якось уві сні йому явилась Цариця Небесна і веліла йому придбати цю Ікону і привезти в Світязьку обитель. Недуга відступила.

Пресвята Богородице, спаси нас!

В храмі Апостолів Петра і Павла віруючі люблять молитися пе­ред Озерянською іконою Божої Матері, Іверською, «Зглянься на смирення», Скоропослушниця.

А ще тут можна прикластись до часочки мощей вмч. Георгія Побідоносця, мученика Трифона, святого праведного Іоанна Руського, святителя Луки Кримського, Віфлеємських немовлят, преподобних Києво-Печерських та Оптинських старців, Чи не тому, що в цій церкві зібрані святині з усього світу, кожен, хто приходить сюди, відчуває умиротворення, а, покидаючи храм, вірить: все в руках Господніх, і чим смиренніше покладеш на свої плечі ярмо Благодаті Божої, тим легшим воно виявиться.

Всі святі, моліть Бога за нас!

                                

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк