Сайт працює з благословення Преосвященнішого Володимира
Єпископа Володимир-Волинського і Ковельського.
ГОЛОВНА СВЯЩЕНИКИ Гостьова книга 
шАЦЬК
зАБУЖЖЯ
ОСТРІВЯ
ПІЩА
ПУЛЕМЕЦЬ
ПУЛЬМО
РОСТАНЬ
сМОЛЯРИ СВІТЯЗЬКІ
СТОЛиНСЬКІ СМОЛЯРИ
світязький монастир
 православний календар
44000, Волинська обл.,

смт. Шацьк вул., Незалежності 28б

Шацьке благочиння

Світязька перлина.

Фото галерея

Відео файли

На мальовничому березі озера Світязь, розквітає немов квітка, чоловічий монастир. Він виростає і лине в небо, біля древнього Петропавлівського храму, немов закликає на молитву своєю величчю і красою. Гості села, приїжджаючи  відпочити на березі найбільшого озера України, побачивши цей прекрасний монастир, який, ніби перлина піднята з глибини озера, відчувають в душі тепло молитви. Стараннями ігумена Арсенія, братією і прихожанами храму, монастир з року в рік розквітає, як тюльпан навесні (колись на місці монастиря знаходилось тюльпанове поле)

Зимою озеро не менш мальовниче, лід і сніг, які покривають його, приборкують бурхливі хвилі і воно спокійне, ніби заснуло під товщиною льоду. В селі і на березі озера немає відпочиваючих, і зимою, немов все завмирає. Але не завмирає молитва в монастирі і ллється теплим потоком в небо, хоч і покрито все снігом і мороз не вщухає.

20 січня, на собор Іоанна Предтечі, до Петропавлівського храму на молитву зібрались духовенство, гості і прихожани с. Світязь. На свято був запрошений владика Никодим, який прибув на літургію. Храм був переповнений прихожанами і паломниками, які очікували прибуття владики. Хоч не одноразово єпископ Никодим молився у Петропавлівському храмі, але цей приїзд був особливий. Він привіз радісну звістку, не тільки для ігумена Арсенія, але і для багатьох прихожан і братії монастиря. Під час Божественної Літургії ігумену Арсенію було присвоєно сан архімандрита. Довгим було очікування настоятелем монастиря цього сану, багато старань і сил було затрачено для будівництва монастиря і розвитку парафії. Звичайно, ігумен Арсеній старався і трудився не заради земної нагороди, найкраща нагорода це від Бога, але і сан архімандрита – це  привід для ще більшого натхнення у земних трудах.

На Богослужінні також були нагородженні священики Шацького благочиння: прот. Петро Границький, настоятель Свято-Аннівського храму с. Мельники – хрестом  з прикрасами; ієрей Олександр Миронов, настоятель Свято-Різдво-Богородичного храму с. Забужжя – протоієрейством; ієрей Володимир, настоятель Свято-Духівського храму – камилавкою.

У храмі переповненому людьми було тепло від молитви, яка лилась з уст вірян. Чудовий  оформлений вертеп, який розташований на середині храму, нагадував вірним, про свято Різдва, про народження Богонемовляти, немов повертаючи нас у сиву давнину до волхвів, пастушків і стаєнки, в якій народився Ісусик.

Після читання євангелія єпископ Никодим звернувся до вірян з проповіддю.  Владика розповів про подвиг Іоанна, піст і його проповіді на річці Йордан, і про те, як він став першим Новозавітним мучеником.

По завершенню Літургії був відслужений молебень, після якого владика привітав всіх з святом, також архімандрита Арсенія з такою високою нагородою і тих священиків Шацького благочиння, які отримали нагороди. Згадував владика і той час, як починався будуватись корпус монастиря, і як не легко будувати з нуля, який це великий труд, також згадував і про постриг намісника. І ще багато теплих слів почули віряни з уст нашого єпископа. Архімандрит Арсеній подякував владиці за його візит до монастиря, не дивлячись на великий мороз за стінами храму, але тепло молитви зігрівало всіх присутніх у храмі. Також розповів про переживання і хвилювання перед приїздом єпископа, і подякував владиці Никодиму за таку високу нагороду, яку він отримав з рук архіпастиря.

Також намісника монастиря привітали представники влади Шацького району, зокрема, голова районної ради  Сахарук Ольга Петрівна.

 

 Ієрей Олександр Кликоцюк

 

 

  Український рейтинг TOP.TOPUA.NET
Дизайн Кликоцюк Є.В. © 2009 Всі права захищені 2009 http://sh-orthodox.org.ua/
Передрук інформації можливий тільки при наявності активного посилання на джерело!
Редактор прот. Олександр Кликоцюк